S5 Fresh Bistro - шаблон joomla Создание сайтов
HAKKIMIZDA

  

“Türkiye’de bir ilki başlatan Via Gelato, 2002 yılından bu yana dünyaca beğenilen İtalyan dondurmasının eşsiz tadını sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor..."

%100 Doğal Ürünler Ve Taze Meyvelerle Üretim

Kurucumuz Mukbil Yalçın bu konuda İtalya’nın değişik bölgelerinde gurme dondurma ve sorbe üzerine çeşitli okullarda eğitim almış ve yıllarca süren araştırmalar yapmıştır. Bunun yanı sıra, dünyaca beğenilen İtalyan “gelato artigianale”nin bütün özellikleri ile ülkemizde uygulanabilmesi için İtalya'da dondurma yapan firmalarda görev almıştır. Sahip olduğu tüm edinimleri 2002 yılında Via Gelato’da hayata geçirmiştir. İlk günden bu yana Via Gelato, doğal gıdalarla üretim, tazelik ve mükemmeliyetçilik prensiplerinden asla vazgeçmeden, kalite ve ürün çeşitliliğini her zaman ileriye götürmektedir.

Via Gelato bugün 500’ü aşkın tartışılmaz lezzetiyle, kurumsal müşterilerinin yanı sıra, perakende satış noktaları ve paket servis noktaları ile sizlere de ulaşmaya devam ediyor.

VIA GELATO / İTALYAN GURME (ARTİZAN) DONDURMA

Dondurma genel tanımı itibari ile genellikle sütle yapılan, dondurulmuş, tatlandırılmış lezzetlendirilmiş bir süt tatlısıdır.

Via Gelato’yu diğer dondurmalardan ayıran en önemli özelliği ise tazeliği ve kaliteli doğal malzemeleri en yüksek oranlarda içermesidir. Kışın üretilip yazın servis edilen dondurmalardan farklı olarak Via Gelato’da dondurmalar, sipariş alımından hemen sonra üretimi yapılarak sizlere ulaştırılmaktadır.

Yağ ve şeker oranı düşük, lezzeti muhteşem sağlıklı dondurma

Via Gelato’ da kullanılan doğal malzemeler, düşük şeker oranı ve düşük yağ oranı dolayısıyla her yaştan kimsenin rahatça tüketebileceği bir dondurmadır.

Dondurmalarda sınırları zorlayan meyve oranları

Meyveler, satın alma ekibimizin özel çabalarıyla özenle seçilerek alınır. Dolayısıyla üretimde meyve dışında meyve yerine geçebilecek herhangi bir katkı maddesi kullanılmaz. Meyveler, dondurma kıvamının oluşturulması için gerekli olan oranların en üst sınırında kullanılır. Bu nedenle Via Gelato dondurmalarında meyveli dondurma değil, meyvenin dondurma halini tatmış olursunuz.

Dondurmalarda kullanılması gerekli olan yağ oranı için Via Gelato süt yağı kullanır. Süt yağları yerine geçebilecek bazı ucuz yağlar dondurma içinde kesinlikle kullanılmamaktadır.

Endüstriyel üretim yapan firmaların dondurma içindeki hava yüzdesi oranları oldukça yüksektir. Via Gelato’nun fark yaratan özelliklerinden biri de içindeki hava oranının düşük olmasıdır. Bu sayede Via Gelato lezzet ve yoğun tadı ön planda tutmakta ve size sadece yoğun kıvamlı dondurma sunmaktadır.

Via Gelato dondurmalar kışın da rahatlıkla tüketilebilecek soğukluk derecesine sahiptir. Bu nedenle kış ikramlarınızın da vazgeçilmezleri arasında yerini alır.